VYBAVENÍ ORDINACE NOVÝM PŘÍSTROJEM

Pro splnění všech zákonných požadavků a zkvalitnění péče si dovoluji informovat naše pacienty o zakoupení nového přístroje pro stanovení lidově řečeno krve ve stolici (odborně test na okultní krvácení) v rámci včasného odhalení rizika rakoviny tlustého střeva.
Tento test se provádí u bezpříznakových pacientů – tedy i bez jakýchkoli potíží od 50 let, a to 1x ročně až do věku 55 let, poté pak v dvouletých intervalech – např. při pravidelných preventivních prohlídkách, za předpokladu, že již nebyla provedena koloskopie („vyšetření tlustého střeva přes konečník kamerou“).
Přístroj jsme za nemalé náklady zakoupili i proto, abychom i nadále mohli toto vyšetření provádět přímo v naší ambulanci, tedy místě nejbližším pro Vás.
Věřím, že i tuto službu budete aktivně využívat v rámci ochrany vlastního zdraví, neboť prevence je to nejmenší, co pro své zdraví může člověk udělat, a je to také hlavní náplň mé práce jako Vašeho praktického lékaře.

Sadu pro domácí odběr vzorku stolice dostanete při splnění indikací (viz výše) v naší ambulanci při Vaší návštěvě nebo při preventivní prohlídce. Vzorek stolice pak jen donesete sestře zpět - bez čekání.